Artykuły wniosą świeżość w Twój pogląd i sposób życia! Jesteśmy ciekawi świata, przez Naszą dociekliwość rozłożymy na czynniki pierwsze nawet najprostszą informacje.

Fingerboard – mniejsza oprawa, większe wrażenie!

simba-na-do-deskorolka-fingerboard-jazdy-palcach-103309701

Fingerboard to miniaturowa deskorolka, która potrafi swoim wdziękiem zmotywować do zabawy nawet najbardziej leniwych osobników.

Pierwowzorem tego sportu jest skateboarding. W odróżnieniu od swojego „przodka” dużej deskorolki – fingerboard jest znacznie prostszy. Bardzo łatwo nim operować, ponieważ deseczką steruje się poprzez palce, co za tym idzie jest znacznie mniej  kontuzyjny. Wielka frajda kształtująca zdolności manualne. Wymiary tego drewienka to około 96 mm długości i 30 mm szerokości. Jego wielką cechą jest dokładne  odwzorowanie konstrukcji deskorolki, łącznie z jej elementami takimi jak kółka, trucki itd.

Historia

 Jak każdy wielki wynalazek, fingerboard został wymyślony przypadkiem.Pewnego deszczowego dnia, jeden chłopak miał wielką ochotę wyjść na dwór aby pojeździć na deskorolce, niestety pogoda mu na to nie pozwoliła. Stwierdził, że nie będzie siedział bezczynnie i stworzył z dostępnych mu materiałów mini-deskorolkę. Jego ojciec prowadził sklep z zabawkami a kiedy zobaczył twór swojego dziecka, wpadł w wielki zachwyt i stwierdził, że powinien wprowadzić ten wspaniały okaz do swojego sklepu. Ten pomysł przyniósł im wielkie pieniądze, ponieważ fingerboarding dzisiaj rozwija się na całym świecie.

Mała deskorolka potrafi odwzorować właściwie każdy trick wykonany na dużej desce. Aby zachwycać się jazdą i wykonywać różne akrobacje nie potrzebny jest nam specjalny teren. Jeździć można wszędzie, po biurku, podłodze, parapecie czy stole. Można a2fdd0e25a_65892870_o2urozmaicić sobie zabawę poprzez wprowadzenie kilka przeszkód na tor jazdy. (nada się wszystko: ołówki, ostre kanty przedmiotów, klocki, sztućce itp.) Jeśli ktoś ma większe potrzeby może zakupić specjalny fingerpark.

Dzisiaj organizowane są nawet różne zawody związane z tą dyscypliną, a 31 stycznia 2012 roku w Gimnazjum nr 2 w Sanoku odbyły się pierwsze Mistrzostwa Szkół Podstawowych w fingerboardingu! Jest to wielki dowód na rozpowszechnianie tego sportu. Gratulacje !

Skąd wziąć deskę?

Można ją kupić, co nie jest drogim interesem ceny zaczynają się od 15zł i wzrastają adekwatnie do jakości produktu. Jednak jeśli masz wielkie ambicje i chcesz posiadać fingerboarda jakiego nie ma nikt. Oryginalnego i niepowtarzalnego, możesz go zrobić samemu!!!
Potrzebne będą Ci: żelazko, nożyczki, papier ścierny, rękawiczki, okleina oraz kółeczka ze starego zabawkowego „resoraka”. Wytnij z okleiny sześć prostokątów, złóż je na siebie i przeprasuj wszystko z dwóch stron żelazkiem. Uformuj deskę w odpowiedni kształt. Prasowanie powinno trwać do czasu aż klej wyschnie. Kanty deski wyszlifuj, przyklej kółeczka i papier ścierny. Dla uatrakcyjnienia na spód naklej jakieś graffiti. Taka deseczka sprawi Ci wiele frajdy a nawet posłuży jako prezent urodzinowy dla kogoś bliskiego:)

Tomek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 7 stycznia 2013 by in Sport and tagged , , .
Jestem Fit
%d blogerów lubi to: