Artykuły wniosą świeżość w Twój pogląd i sposób życia! Jesteśmy ciekawi świata, przez Naszą dociekliwość rozłożymy na czynniki pierwsze nawet najprostszą informacje.

Kopana piłka

PiłObrazekka nożna, bo o niej mowa jest wyjątkowym sportem. Grał w nią każdy, bez wyjątku. Od blisko półtorej wieku zdobywa coraz większe rzesze fanów na całym świecie. Całe zamieszanie zaczęło się w Anglii pod koniec XIX wieku kiedy to powstawały pierwsze kluby, oraz kształtowały się zasady gry nazwanej „football”.  Dziś na stadiony przychodzą tysiące ludzi, przed telewizorami oglądają miliony. Bywało tak, że piłka nożna w pewnych rejonach naszej planety stawała się niemal religią. Wielkie mecze decydowały o losach życia lub śmierci, o losach wojen czy wielkiego rozwoju gospodarczego.

By grać w piłkę często nie trzeba mieć… piłki. Każdy z nas bez względu na wiek czy płeć kopnął z tysiąc razy kamień, który wkulał się na drogę albo puszkę w stronę jakiegoś jeszcze bardziej wymyślnego celu. Każdy z nas kopnął gumę do żucia lecącą z ust wprost na but by dalej kopnąć ją gdzieś w stronę pleców nielubianego kolegi.  Dwa słupki to często dwa plecaki, chlebaki nawet z drugim śniadaniem w środku. Gra od razu urzeka swą prostotą, i chyba to główny haczyk na który łapią się miliony ludzi jako widzowie ale także jako piłkarze i coraz więcej kobiet, uprawiających piłkę nożną.

Jest wszędzie bez względu na to czy tego chcemy czy nie. To jakby nieodłączna część nowożytnej kultury.  Ludzie zamienili areny i teatry na stadiony, a gladiatorów czy aktorów na piłkarzy. Wspaniałe show, którego za nic nie da się przewidzieć. Futbol  jak chyba żaden inny sport dostarcza mnóstwo emocji grającym ale także oglądającym. Bo kto z nas pozostawał zupełnie obojętny wobec ostatniego Euro rozgrywanego na polskich boiskach?

Dziś kiedy za oknami pojawiają się kolejne boiska, orliki a nawet stadiony, powinniśmy wiedzieć, że nie dzieje się to wszystko przypadkowo. Ten sport to ogromna przyszłość. Szczególnie na „fobię” tę narażenie są młodzi chłopcy i dziś kiedy mamy już tak wiele źle byłoby zaprzepaścić cały ten dorobek i pozostawić go tylko jako obiekty. Tu potrzeba czegoś więcej – pasji. I nie chodzi o to by z pasją łupać w klawisze i zdobywać trofea w kolejną edycję Fify czy PES-a. Idźcie spróbujcie kopnąć „skórę” a zobaczycie jak dużo frajdy może dać ta prosta gra.

Maciej Szaciłło

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 14 stycznia 2013 by in Sport and tagged , , , , .
Jestem Fit
%d blogerów lubi to: