Artykuły wniosą świeżość w Twój pogląd i sposób życia! Jesteśmy ciekawi świata, przez Naszą dociekliwość rozłożymy na czynniki pierwsze nawet najprostszą informacje.

Freediving

Przełom grudnia i stycznia każdego roku to wyjątkowy okres dla każdego z nas.  Jest to czas  by podsumować to co się nam udało, co osiągnęliśmy, to czego nie zdążyliśmy zrobić  ale także, a może przede wszystkim moment by  zaplanować działania na kolejny rok.


W świecie sportu te dwa miesiące to czas intensywnej pracy i wielu podsumowań.  Nie zabrakło ich także w świecie nurkowym. Jak co roku wszyscy  płetwonurkowie świata z zapartym tchem, śledzili doniesienia z Nicei gdzie odbyły się  Mistrzostwa Świata we Freedivingu.  Jest to dyscyplina bardzo mocno związana z nurkowaniem jednak o wiele trudniejsza i bardziej niebezpieczna. Zawodnicy nurkują tylko i wyłącznie na wstrzymanym oddechu a czas spędzony pod wodą  jak i osiągnięta głębokość uzależnione są od pojemności ich płuc. Z  danych statystycznych ubiegłego roku  wynika że rekord głębokości we freedivingu ze stałym balastem został osiągnięty przez Rosjanina  i wynosi 125 metrów. Dla porównania warto dodać że rekord Polski w tej dyscyplinie to 100 metrów. Jeśli chodzi o czas jaki człowiek jest w stanie spędzić pod wodą bez sprzętu i tlenu dane zaskoczą nie jedną osobę!  Na dzień dzisiejszy rekord wynosi 11 minut i 35 sekund i należy do francuza. Polacy nie są daleko w tyle gdyż rekord naszego kraju to 8 minut i 42 sekundy. Myślę że jako Polacy nie mamy się czego wstydzić tym bardziej, że ta dyscyplina sportowa została zapoczątkowana niespełna 9 lat temu. Ale powróćmy jeszcze do zawodów w Nicei, które namieszały w statystykach i wprawiły fanów w jeszcze większe zdziwienie, Rekord głębokości został pobity o 89 metrów i w chwili obecnej wynosi 214 metrów a jego zdobywcą jest Herbert Nitsch pochodzący z Austrii. Drugi z rekordów niestety  nie został pobity ale mimo wszystko tegoroczne mistrzostwa dostarczyły pasjonatą wielu emocji.

Paulina Panowicz

One comment on “Freediving

  1. linked web-site
    20 lutego 2013

    You ought to be a part of a contest for one of the best sites on the net.
    I am going to highly recommend this web site!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 16 stycznia 2013 by in Sport and tagged , , , , , .
Jestem Fit
%d blogerów lubi to: