Artykuły wniosą świeżość w Twój pogląd i sposób życia! Jesteśmy ciekawi świata, przez Naszą dociekliwość rozłożymy na czynniki pierwsze nawet najprostszą informacje.

Nurkowanie dla początkujących

imagesOd początku istnienia naszego bloga pojawiły się już dwa artykuły dla tych, którzy zakochani są w nurkowaniu. Tym razem moje myśli kieruję w stronę tych, którzy jeszcze nie poznali tego fantastycznego sportu. Dlatego też chciałabym w prosty i przejrzysty sposób pokazać wam jak zacząć swoją przygodę z nurkowaniem. Po pierwsze i przede wszystkim młody adept nurkowania musi bezwarunkowo kochać wodę i nie bać się jej. Zapewniam was że to klucz do pokochania tej dyscypliny sportu. Zapewne każdy z was chciałby wiedzieć co takie nurkowanie może nam dać. Korzyści jest naprawdę dużo.

Po pierwsze poznajemy wiele nowych osób często spoza granic naszego kraju co pozwala nam szkolić języki obce. Po drugie odkrywamy niezliczone podwodne krainy których widok na długo pozostaje nam w pamięci. Jak już kiedyś powiedziano co zobaczysz to twoje i nikt ci już tego nie odbierze.

Jeszcze mało? Pokonujesz własne lęki schodząc to coraz głębiej i odnajdujesz wewnętrzny spokój harmonie i równowagę w naturze. Jeśli dalej nie czujesz się usatysfakcjonowany to dodam, że masz okazję popływać niesamowitymi łodziami, poczuć prawdziwą wolność i nauczyć się prawidłowo oddychać. Jednak pamiętaj motywacja to tylko połowa drogi.

Potrzebny jest jeszcze sprzęt. Zgłaszając się do centrum nurkowego z chęcią poznania nurkowania od kulis na pewno zostaniesz wyposażony w odpowiedni sprzęt. Jednak warto byś wiedział co składa się na podstawowy ekwipunek płetwonurka. Podstawowy jego element to butla z tlenem bez której przebywanie pod wodą było by nie możliwe. Aby tlen z butli mógł dostać się do naszych ust niezbędny jest automat oddechowy. Kolejnym koniecznym do nurkowania sprzętem są płetwy i maska, które ułatwiają poruszanie się w głębinach. Zapytacie pewnie jak utrzymać przy sobie butlę z tlenem? Do tego niezbędny jest tak zwany jacket, który jest w stanie także utrzymać naszą pływalność, pozwalając  nam na poruszanie się pomiędzy głębokościami. Ważnym elementem poza jacketem jest także pas balastowy dobierany do naszej wagi, który pomoże nam pokonać wyporność wody. Ostatnim elementem, o którym nie powinniśmy zapominać  jest nasz skafander, który najzwyczajniej ochrania nasz organizm przed niekorzystnym wpływem niskiej temperatury.

Mam nadzieje że ten krótki informator dla początkujących nurków stanie się dla was motywatorem do tego, by zacząć swoją przygodę z nurkowaniem.

Paulina Panowicz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 29 stycznia 2013 by in Sport and tagged , , , .
Jestem Fit
%d blogerów lubi to: