Artykuły wniosą świeżość w Twój pogląd i sposób życia! Jesteśmy ciekawi świata, przez Naszą dociekliwość rozłożymy na czynniki pierwsze nawet najprostszą informacje.

Barwni, normalni: Di Canio

W piłce nożnej zdarzają się różne sytuacje. Z reguły mówi się o piłkarzach jak o „lalusiach” jednak di Canio był zupełnym przeciwieństwem.

Waleczny, agresywny we Włoszech, gdzie grał w Napoli, Milanie i później na koniec kariery w Romie. Zasłynął nawet z poglądów faszystowskich i słynnego salutu w stronę kibiców, przez co dla części kibiców został wrogiem publicznym numer one.

Zasłynął ze swojej normalności. Dziwne, a jednak na boisku nie zawsze gra i walka idą w parze z duchem fair play. W 2001 roku otrzymał nagrodę Fair Play FIFA, co jak na takiego piłkarza grającego tak agresywny futbol jest, co najmniej dziwne. Oto fragment meczu piłkarskiego, podczas, którego Di, Canio został ulubieńcem publiczności i nie zważając na korzyść zmienił obraz postrzegania go, jako „tego złego”, Na wyspach stał się wzorem gry czystej, gry fair:

W 2000 roku w czasie meczu toczonego przez West Ham i Everton, bramkarz przeciwnej drużyny został kopnięty, jednak sędzia nie przerwał spotkania. Di Canio znalazł się w doborowej sytuacji żeby strzelić bramkę, lecz wolał złapać piłkę i zwrócić uwagę sędziemu, żeby zajął się obolałym bramkarzem. Przez to zachowanie Di Canio został obrzucony gromkimi brawami, zarówno przez swoich kibiców jak i kibiców przeciwnej drużyny.

Jego barwna kariera jest do dziś zagadką dla wielu. Postępował i zachowywał się według własnego przekonania od początku do końca. Dziś jest trenerem Swindon Town i jest tam ulubieńcem publiczności oraz piłkarzy. Zdecydowanie zasłużył na miano barwnego, ale i normalnego.

Maciek

Reklamy

2 comments on “Barwni, normalni: Di Canio

  1. Hack download
    19 lutego 2013

    I taka pilka mi sie podoba 🙂

  2. czasnasport
    25 lutego 2013

    Popieram ! 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 8 lutego 2013 by in Sport and tagged , , , , , .
Jestem Fit
%d blogerów lubi to: