Artykuły wniosą świeżość w Twój pogląd i sposób życia! Jesteśmy ciekawi świata, przez Naszą dociekliwość rozłożymy na czynniki pierwsze nawet najprostszą informacje.

Gibkość to klucz do sukcesu

Od dłuższego czasu inspiruje mnie gimnastyka, jako dyscyplina sportowa. Po raz pierwszy z gimnastyką spotykamy się w czasie zajęć wychowania fizycznego. Niestety, nie jest ona wprowadzana na wysokim poziomie, najczęściej skłony, mostki, przewroty w przód, w tył, które nie są systematycznie powtarzane.

sm_1

Gimnastyka w moim życiu nabrała kolorów dopiero podczas zajęć akademickich. Wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego bardzo mnie zainspirował. Gracja w poruszaniu się, estetyka ruchu – przepięknie. W czasie zajęć, poznaliśmy różnorodne ćwiczenia, wpływające na równowagę oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

Figury gimnastyczne wykonywane dwójkami sprawiały wiele trudności, ale dzięki współpracy i zaangażowaniu udało się uczynić pierwsze kroki. Załączam przykładowy filmik nagrywany w czasie zajęć. Niestety, nie wszystkie zaplanowane figury udało nam się wykonać. Dopadł Nas stres 🙂

Trening gibkościowy

Przy omawianiu gimnastyki warto, też poświęcić kilka słów na temat elastyczności naszego ciała. Wysokie rozwinięcie tej cechy gwarantuje poprawę efektywności ruchów oraz zapobieganie kontuzjom. Gibkość związana jest z wiekiem, płcią( dziewczyny są zazwyczaj bardziej gibkie) oraz aktywnością fizyczną. Ruchomość stawów jest najbardziej rozwijana przez regularne ćwiczenia rozciągające. Największe skłonności gibkościowe mamy po rozgrzaniu mięśni do odpowiedniej temperatury, dlatego ćwiczenia związane z tą cechą powinniśmy wprowadzać w końcowej części rozgrzewki.

Pamiętajmy wszystko odbywa się metodą powtórzeniową! Ćwiczenia wykonujemy z podziałem na serię  stosując, krótkie przerwy między nimi.  Napięcie, rozluźnianie i rozciągnięcie mięśnia!

Ania

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 27 lutego 2013 by in Sport and tagged , , , , .
Jestem Fit
%d blogerów lubi to: