Artykuły wniosą świeżość w Twój pogląd i sposób życia! Jesteśmy ciekawi świata, przez Naszą dociekliwość rozłożymy na czynniki pierwsze nawet najprostszą informacje.

Samobójczy strzał

Barwni, normalni: Andrés Escobar

W 1994 roku w USA, odbywają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Kolumbia jeszcze nigdy nie miała tak mocnego zespołu w składzie z Valderamą, Higuitą, Valencią czy właśnie Escobarem, którego łączono przed mundialem z włoskim Milanem. Tuż przed mudialem mówiło się, że Kolumbia jedzie po zwycięstwo w turnieju. Nadzieje i oczekiwania były ogromne. Turniej rozpoczął mecz z Rumunią, w którym Kolumbijczycy byli faworytami. Przegrali 1-3. Kolejny mecz z gospodarzami miał być meczem ostatniej szansy, wielu nie widziało innej możliwości niż wygrana. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla USA a jedną z bramek strzelił Escobar, tyle że była to bramka samobójcza jak się okazało później warta jego życie. Kolumbia uwikłana w ogromne problemy polityczne, zależna od bossów karteli narkotykowych straciła nadzieję. Wielu z nich przegrało duże pieniądze inwestując w swoją reprezentację w zakładach bukmacherskich. Trzeci mecz Kolumbia na otarcie łez wygrywa ze Szwajcarią jednak odpada z turnieju i po fazie grupowej wraca do domu.

Rozpacz, zamieszki na ulicach wielu miast. Reprezentacja Kolumbii wraca z mundialu. Zawiedziony Escobar wychodzi do nocnego lokalu w rodzinnym Medellin wraz z przyjacielem aby „odbić” sobie nieudany turniej. Nie wrócił już nigdy. Otoczyła go grupka kibiców, jeden z nich wyciągnął pistolet strzelając do 27-letniego Escobara 12 razy za każdym razem krzycząc „GOL!”. Escobar został zabity prawdopodobnie na zlecenie jednego z szefów karteli narkotykowych, który nie mógł pogodzić się ze stratą zainwestowanych pieniędzy.

Samobójczy gol Escobara w meczu z USA:

Maciej

One comment on “Samobójczy strzał

  1. Mateusz
    28 marca 2013

    strzelił przez przypadek i nie samobójczy tylko zabójczy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 15 marca 2013 by in Sport and tagged , , , , , , , , , , , , .
Jestem Fit
%d blogerów lubi to: