Artykuły wniosą świeżość w Twój pogląd i sposób życia! Jesteśmy ciekawi świata, przez Naszą dociekliwość rozłożymy na czynniki pierwsze nawet najprostszą informacje.

Endomondo – czyli trening z smartfonem

W przeciągu kilku lat możemy zauważyć jak smarfony zrewolucjonizowały nasze życie.
Sam korzystam z dobrodziejstw jakie oferuje mój Samsung, a teraz dodatkowo używam go podczas jazdy na rowerze, biegania i pobytu na siłowni. Dla mnie awansował na osobistego trenera.

Mowa o aplikacji Endomondo Sports Tracker, którą możemy rejestrować nasze wszelkie aktywności fizyczne. Wystarczy pobrać program z marketu online, włączyć GPS, transfer danych 3G i wybrać jedną z 58 dyscyplin. Jeżeli przykładowo wybierzemy bieganie, aplikacja zarejestruje nasza trasę, ilość spalonych kalorii, różnice wysokości, tempo oraz wiele innych szczegółów.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Ponadto w trakcie treningu możemy otrzymywać informacje głosowe o przebytym dystansie, czasie aktywności oraz przebiegnięcia ostatniego kilometra. Jest też możliwość skonfigurowania z aplikacją pulsometru firmy Polar. W płatnym abonamencie otrzymujemy  dodatkowe funkcje, które pomagają zoptymalizować przyszłe treningi. Jednak sam używam wersji darmowej i sądzę, że jest wystarczająca. Gdy nasz trening dobiegnie końca wszystkie informacje lądują w przejrzystym kalendarzu z historią. Endomondo.com to także urozmaicony portal społecznościowy, w którym możemy śledzić na żywo osiągnięcia znajomych. Ciekawą funkcja jest możliwość wysłania dopingującej wiadomości głosowej
w języku angielskim. Portal skupia ponad 7 milionów użytkowników, z  którymi możemy tworzyć wspólne grupy, rywalizować a także brać udział w imprezach masowych.

Jeżeli lubisz spędzać czas aktywnie, dzielić się osiągnięciami oraz wiedzieć co się dzieje wkoło Ciebie, łap za smartfona i instaluj Endomondo!

Mateusz Halicki

2 comments on “Endomondo – czyli trening z smartfonem

  1. Małgosia
    31 lipca 2013

    Endomondo jest elementem moich ćwiczeń, zawsze go włączam jak idę na trening 😉

  2. czasnasport
    1 sierpnia 2013

    Dokładnie tak! Ja korzystam jak idę pobiegać 🙂 Po treningu warto później przeanalizowac prędkość i czas. Polecam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Jestem Fit
%d blogerów lubi to: