Artykuły wniosą świeżość w Twój pogląd i sposób życia! Jesteśmy ciekawi świata, przez Naszą dociekliwość rozłożymy na czynniki pierwsze nawet najprostszą informacje.

Przystanek: RENOMA

gimnastyka

Media przez lata wygenerowały kanon idealnej kobiety – pięknej, zgrabnej, uśmiechniętej.

To samo tyczy się panów. Na okładkach gazet wyglądają fenomenalnie, wręcz nienaturalnie idealnie. Pomaga im w tym program komputerowy, jednak odbiorca widzi tylko efekt końcowy i ten przyjmuje jako pewnik, a potem jako wzorzec do naśladowania. Ten obraz zakorzenił się w świadomości ludzi i spowodował przewartościowanie stylu życia. Przez porównywanie się do ideałów, niestety, wiele ludzi wpadło w  kompleksy. Odtąd większy nacisk zaczęto kłaść na wygląd zewnętrzny. Z czasem połączono to ze zdrowym odżywianiem. Popularność zaczęła zdobywać również żywność ekologiczna. Ta pewnego rodzaju presja medialna wywołała rewolucję. Początkowo, na szczycie wartości stawiano wygląd, najlepiej porównywalny do przerażająco szczupłych modelek. Później zrozumiano, że piękno leży po stronie zdrowia i dobrego samopoczucia. W końcu, ludzie zrozumieli, że wysiłek fizyczny nie boli, buduje świetny wygląd i dobre samopoczucie.

Nowe media zawładnęły rynkiem i nawet w tym temacie nie pozostają obojętne. Powstały przeróżne portale motywujące do ćwiczeń, które mają wpłynąć na zmianę stylu życia. Dzięki temu siłownie pękają w szwach! Wybrałam się więc do jednego z większych klubów fitness w Polsce, by sprawdzić, co tam słychać.

Wrocław, CH. Renoma – klub Jatomi Fitness. Na wstępnie spotkałam się z miłą obsługą, która zapoznała mnie z pełną ofertą klubu. Miesięczna opłata nie wydaje się być wygórowana. Jednak dla wielu problemem może być fakt, że podpisujemy wiążącą umowę na rok, czyli przez dwanaście miesięcy jesteśmy obowiązani płacić za członkostwo, a koszta zerwania umowy nie są małe. Można uznać to za motywację, jednak życie lubi płatać nam figle i tak naprawdę nie wiadomo, co w ciągu tego roku może się wydarzyć. Ale zostawmy ten problem do rozważenia zainteresowanym. Idźmy dalej. Najpierw konsultantka oprowadziła mnie po całej siłowni, pokazując również szatnię  miejsce bardzo czyste, przestrzenne, nowoczesne. Każdy członek klubu ma swoją kartę, która umożliwia wejście na siłownie, a potem otwieranie i zamykanie szafek. Przebrałam się i pobiegłam od razu na salę. Na początek cardio. Do wyboru bieżnie, rowerki i inne maszyny. Za plecami raj dla panów- ławeczki, hantle, ciężary. Na środku znajdował się ring, na którym aktualnie odbywał się trening bokserski. Dalej maszyny ogólnorozwojowe, mata, drabinki, worek. Ogólnie wszystko w jednym miejscu, każdy znajdzie coś dla siebie. Dla tych, którzy nie lubią indywidualnych treningów lub brak im motywacji, firma oferuje pełen zestaw zajęć grupowych. Zumba, Latino, X-fit, Zdrowy kręgosłup, Joga, Jukari i wiele więcej. Mnie udało się wziąć udział w zajęciach  Zumby. Pełna sala kobiet, pozytywny prowadzący, który swoją energią motywował swoje podopieczne. Proste układy taneczne i żywiołowa muzyka wywołały eksplozję endorfin. To zajęcia dla osób, które chcą się porządnie spocić i przy tym świetnie bawić. Po skończonych zajęciach wróciłam na salę, gdzie udało mi się porozmawiać z trenerem personalnym. Na sali zawsze jest instruktor, który z chęcią udzieli porady, czy wytłumaczy, jak używać maszyn, by nie zrobić sobie krzywdy.active-84646_640

Podsumowując: siłownia jest świetnie wyposażona w maszyny oraz w wykwalifikowaną kadrę, która służy swoimi umiejętnościami. Jest czysto, pomieszczenia są klimatyzowane, co jest ogromnym udogodnieniem. Do tego mamy pełną ofertę zajęć grupowych, zaczynając od zajęć aerobowych, przez taneczne, siłowe kończąc na zajęciach wzmacniających kręgosłup czy zajęć typu joga. Polityka firmy może jednak zniechęcać, Mianowicie wiążemy się z miejscem na okrągły rok. Przystąpienie do klubu musi być więc przemyślaną i świadomą decyzją.

Także Panie i Panowie, wysiłek fizyczny nie boli! Zbierzcie się i zadbajcie o swoje zdrowie i samopoczucie. Ja firmę Jatomi polecam, ponieważ ich siłownie mają wszystko, co dusza fizyczna zapragnie.

Paulina

Reklamy

2 comments on “Przystanek: RENOMA

  1. Kludi
    15 lutego 2014

    Tylko z tym idealnym ciałem to nie taka prosta sprawa, ze sie chce i się ma. Znalazłam sposób na odchudzanie, bezbolesny, słodki,smaczny i kolorowy i nie są to kolorowe pigułki 🙂 W siecie, na jakimś forum przeczytałam bardzo pozytywne opinie o diecie opartej na produktach Allevo. Kupiłam startowy pakiet tak z myślą, że przetestuje, ale okazało się że posiłki są super smaczne, zupki i koktajle, Ze szybko się je przygotowuje, są bardzo pożywne i zapychające. lekkostrawne i dobrze przyswajalne, Nie bylam na nich głodna ani minuty a odchudzaj idealnie. Polecam allevo – szybko można wypracować idealną sylwetkę.

  2. get_fit
    29 lipca 2014

    No właśnie „szybko” nie idzie zwykle w parze ze zdrowo…. Nie wiem jak tam inni, ale dla mnie dieta musi być zrównoważona i poparta sportem, a nastawienie na „szybkie efekty” nie może być celem samym w sobie. Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Jestem Fit
%d blogerów lubi to: