Artykuły wniosą świeżość w Twój pogląd i sposób życia! Jesteśmy ciekawi świata, przez Naszą dociekliwość rozłożymy na czynniki pierwsze nawet najprostszą informacje.

MetaSport.pl – nowoczesne podejście do treningu personalnego

Diet and exercise

Od niedawna aktywność fizyczna i racjonalne odżywianie stały się bardziej popularne. Osoby, które chcą „być fit” trenują nie tylko w klubach fitness, ale również w domowym zaciszu. Z jednej strony to świetnie, jednak, kiedy ćwiczy się samemu, istnieje ryzyko, że popełni się błędy, które w efekcie mogą prowadzić do kontuzji. Wykonywanie losowo dobranego treningu, bez profesjonalnej konsultacji może także okazać się bezskuteczne. Taka sama sytuacja występuje przy dietach – niektóre z nich mogą dawać nawet odwrotne efekty od tych oczekiwanych.

W czasach kiedy porad treningowych poszukuje się na forach internetowych, gdzie nagminnie pojawiają się pytania jak: „Czy po tej diecie schudnę?” „Ile czasu muszę trenować aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę?„ można bardzo łatwo natknąć się na fałszywych „ekspertów”.
Na pewno niejedna osoba doświadczyła na własnej skórze, że sugerowanie się wskazówkami niewiadomego pochodzenia niewiele się zdziała. To często jest przyczyną utraty motywacji i całkowitego porzucenia rozpoczętego treningu.
Takie sytuacje występują nie tylko ze względu na sugerowanie się poradami internautów, ale również podczas ćwiczenia z filmami nagranymi przez specjalistycznych trenerów. Wbrew pozorom idealne odtworzenie ich ruchów nie jest wcale takie proste. A to sprawia, że kolejne osoby tracą motywację bo nie widzą efektów swojego wysiłku.

Generalnie w każdym treningu najistotniejsze jest to, że powinien on być dobrany indywidualnie. Ludzie różnią się między sobą. Nawet jeżeli mają identyczny cel treningowy to predyspozycje już inne. Jest to niezmiernie ważny, a bardzo często pomijany aspekt przy tworzeniu planu ćwiczeń. To, co zdziałało świetne rezultaty u jednej osoby, niekoniecznie sprawdzi się u drugiej.

Aby mieć pewność, że wyżej wymienione problemy nie wystąpią warto nawiązać współpracę z trenerem osobistym, który dobierze dla nas odpowiedni zestaw ćwiczeń oraz posiłków. Wiele osób korzysta już z takiej usługi. Współpracę z Personal Trainerem nawiązuje się po to aby mieć pewność, że realizowany trening i dieta przyniesie zauważalne i zamierzone efekty, motywacja nie spadnie, a samopoczucie będzie świetne.
Ogłoszenia trenerów personalnych można znaleźć między innymi na popularnych portalach ogłoszeniowych lub forach internetowych.
Takich miejsc jest dużo jednakże do tej pory nie powstał żaden portal przeznaczony przede wszystkim do zestawienia ofert trenerów osobistych oraz ich profili.

logo_meta

Taką bazę znajdziesz teraz na MetaSport.pl, który wyróżnia się nowoczesnym podejściem do treningu personalnego.

Każdy trener może tam stworzyć wirtualną wizytówkę i uzupełnić swój profil według uznania. Jest to bardzo czytelny sposób na przedstawienie swojego wachlarza usług. Umożliwi to im szybciej nawiązać kontakt z potencjalnymi klientami. Z kolei osoby poszukujące instruktora fitness dzięki takiemu zestawieniu otrzymają łatwy dostęp do narzędzia, które da im szanse na bezproblemowe porównanie ofert i opinii na ich temat. Nie ma żadnej różnicy, czy z wyszukiwarki korzysta osoba już trenująca, czy dopiero początkująca. Każda z nich w naszej bazie znajdzie dla siebie odpowiedniego trenera.

Inną funkcjonalnością portalu skierowaną do osób ćwiczących są wirtualne moduły umożliwiające profesjonalny trening. Aby dobrze dopasowały one najlepszego trenera, zestaw ćwiczeń oraz diety, po rejestracji trzeba wypełnić formularze dotyczące kondycji fizycznej, celu treningowego oraz testy psychologiczne. Pozwoli to określić realny poziom motywacji i wytrzymałości użytkownika.

Na podstawie tych danych, specjalne narzędzia takie jak Wirtualny Trener i e-Dietetyk pomagają intuicyjnie ustalić racjonalną dietę oraz ćwiczenia dopasowane do konkretnego użytkownika, zgodne z założonym przez niego celem treningowym. Natomiast e-Dietetyk kontroluje wartość energetyczną spożywanych posiłków, dopasowanych do realizowanej diety. Dzięki temu serwis jest dostępny dla każdego.

Wszystkie wymienione powyżej funkcje są dostępne nie tylko przez stronę Internetową. Aby nasi użytkownicy mogli komfortowo korzystać z nich wszędzie przenieśliśmy je na poziom aplikacji mobilnej. Jej dodatkowym atutem jest opcja sprawdzania poprawności wykonywanych ćwiczeń. Dzięki temu nasi użytkownicy mogą współpracować ze swoim trenerem w każdym miejscu i czasie, jednocześnie mając pewność, że realizowany przez nich plan treningowy jest poprawny.

Jak to działa?

Najpierw trzeba zarejestrować się na platformie MetaSport.pl. Tam zaznacz rodzaj konta które Cię interesuje – dla trenera lub trenującego.
Jeżeli jesteś Trenerem, uzupełnij już teraz swoją wizytówkę, określ jaki rodzaj sportu uprawiasz i korzystaj z natychmiastowej reklamy. Z upływem czasu możesz wzbogacać nasz portal swoimi poradami, autorskimi treningami i aktualności sportowymi.
Jeżeli chcesz być Trenującym wypełnij formularze, które pozwolą Wirtualnemu Trenerowi i Dietetykowi dobrać dla Ciebie indywidualny plan treningowy i żywieniowy. W każdej chwili masz dostęp do naszej Bazy Trenerów. Skorzystaj z niej aby nawiązać współpracę z Instruktorem z okolicy.

Jeżeli chcesz trenować lub jesteś Trenerem Personalnym i poszukujesz nowych klientów to weź sprawy w swoje ręce! Serwis MetaSport.pl to idealne miejsce dla Ciebie!

                metasport-eu        DOTACJE NA INNOWACJE – Inwestujemy w Waszą przyszłość

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Reklamy

One comment on “MetaSport.pl – nowoczesne podejście do treningu personalnego

  1. get_fit
    20 października 2014

    Takie coś jest naprawdę świetną i przyszłościową inicjatywą. Ułożenie diety i treningu to często bardzo duże koszta, a na dodatek trzeba osobiście fatygować się do specjalistów. Tutaj pomoc jest dostępna od ręki, w sieci, co ułatwi zdecydowanie trening osobom, które mają mniej czasu. Super sprawa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Jestem Fit
%d blogerów lubi to: