Artykuły wniosą świeżość w Twój pogląd i sposób życia! Jesteśmy ciekawi świata, przez Naszą dociekliwość rozłożymy na czynniki pierwsze nawet najprostszą informacje.

Ból, Zmęczenie, Wyczerpanie..

PO CO TO WSZYSTKO?!

aaa.jpg

Ludzie często się pytają –po co Ci to? czemu trenujesz? Przecież to boli, przecież to jest nie przyjemne Jak można to lubić? –przecież można sobie odpuścić i wypić piwo na kanapie oglądając telewizor.

Podajesz się zmęczeniu ,chwilowemu bólowi mięśni , chwilą nieprzyjemności i utrudnień  – Sportowcy oraz każda osoba uprawiająca jakiś sport wyczynowo czy to amatorsko doprowadza się do niesamowitych przeciążeń swojego ciała oraz chwilowego dyskomfortu.  Obojętnie czy trenujesz amatorsko na siłowni , crossfit, bodybulding, bieganie czy jazdę na rowerze musisz włożyć ogromny wysiłek by pójść na trening, by  zrobić jeszcze jedną serie czy przebiec kolejną mile. Wymaga to sprawności fizycznej ale tak naprawdę chodzi o coś więcej…

Ponieważ uciekając od tego, ograniczasz swoją świadomość , przestaje ona i Ty mieć szanse doznania czegoś nowego, rozszerzenia się!  – Doświadczaj chwilowego  bólu a potem niesamowitej ulgi, błogostanu, przyjemność ,której  nie da się opisać –jeżeli jej nie doświadczyłeś nie wiesz jaki to mocny narkotyk!

Wystrzał endorfin i zadowolenia z siebie i faktu że choć było ciężko dałeś/dałaś radę lub doprowadziłeś się do granic możliwości i dzięki temu lepiej znasz i rozumiesz siebie.!

I nagle cały dzień idzie jak z górki! Bo wiesz sama/sam że jesteś coś warta i potrafiłaś to zrobić! I nie ma znaczenia czy pokonałeś maraton, czy zrobiłeś 10 pompek czy wyszedłeś na szybki spacer.

Bo tu chodzi o TWOJĄ WALKĘ! O Twoje postępy i Twoje granice!

Po za tym na treningu „ JESTEŚ TU I TERAZ” myślisz tylko o następnych 5 powórzeniach , o 30 sekundach lub 10 minutach wysiłku i nie liczą się w tym momencie problemy jakie masz w pracy, kłótnie z mężem czy wybryk dziecka , nie istnieje nic! Jesteś tylko Ty ,Twoje ciało, Twoja psychika. Dlatego tak ważne jest podawanie się mu i dochodzenie do tego stanu , ponieważ takie kolejne „TWOJE”  tylko twoje emocje, przeżycia i doświadczenia rozszerzają naszą granice bólu i wiemy że stać nas na dużo więcej…

 A co pomoga i automatycznie wpływa na życie codzienne w którym pełno jest małych porażek, trudności i niepowodzeń ale Ty już jesteś odporniejsza/odporniejszy bo wiesz że możesz pokonać siebie nie tylko w Sali treningowej ale także w normalnym życiu!

Idąc na trening pokonujesz małego ludzika w sobie ,który mówi Ci że nie dasz rady .  I każdego dnia prowadzisz taką walkę ze sobą w codziennych czynnościach – czy to odkładanie rzeczy na później ,posprzątanie pokoju czy nauka nowego języka. Pokonuj siebie coraz częściej !
.. a za kilka lat będziesz tam gdzie chcesz być i na pewno bliżej poznania siebie samego!

DSC_0106

CZUJ SIĘ KOMFORTOWO W SYTUACJI NIEKOMFORTOWEJ I PRZESUŃ SWOJE GRANICE A ODNIESIESZ SUKCES!

~Łukasz Raróg

Reklamy

2 comments on “Ból, Zmęczenie, Wyczerpanie..

 1. get_fit
  4 listopada 2014

  W treningu właśnie najbardziej cenię sobie możliwość zapomnienia o całym świecie i skupienie się na tej jednej rzeczy którą kocham. Wchodząc na salę treningową za drzwiami zostawiam wszystkie problemy. Liczy się tylko to co zaraz będę robić. Te błogie półtorej godziny ucieczki od świata.

  Kto raz zaznał tego uczucia spełnienia, jakie daje trening, nigdy nie powinien z tego rezygnować. Jeżeli ktoś z czegoś rezygnuje tylko dlatego, że mu się nie chce to tak naprawdę nigdy nie dał z siebie wszystkiego. Bo gdyby dał, nie miałby uczucia zmęczenia tym, że musi iść na trening.

  Endorfiny jakie uwalniają się w nas podczas treningu są nie do porównania z niczym innym. Wspaniała rzecz. Nie da nam tego oglądanie filmu, granie na komputerze, czytanie książek.

  Musicie publikować częściej, bardzo przyjemnie czyta się wasze wpisy, no i zawsze jest się do czego odnieść. 🙂

 2. GoPro
  12 listopada 2014

  Bardzo ciekawy artykuł. Chyba nikt nie lubi się męczyć, poddawać przeciążeniom i w pewien sposób poddawać dyscyplinie. Dla mnie jednak w sporcie najważniejsza jest właśnie ta dyscyplina, która uczy wytrwałości, cierpliwości, a przede wszystkim sumienności i regularności w ćwiczeniach. Osiągnięcie obranego sportowego celu niesie za sobą szereg wyrzeczeń, wprowadza konieczność harmonogramu i przestrzegania pewnych zasad i to jest moim skromnym zdaniem najpiękniejsze w sporcie. Cały czas się tego uczę, a sport uczy mnie wytrwałości. Warto też zauważyć, że sport jest rewelacyjnym narzędziem wpierającym uczenie dzieci obierania i dążenia do celu. Od małego uczy pokory, a sporty grupowe uczą dodatkowo szacunku i aktywnej współpracy z rówieśnikami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 3 listopada 2014 by in Sport and tagged , , , , .
Jestem Fit
%d blogerów lubi to: