Artykuły wniosą świeżość w Twój pogląd i sposób życia! Jesteśmy ciekawi świata, przez Naszą dociekliwość rozłożymy na czynniki pierwsze nawet najprostszą informacje.

Nowy start up – szukam-trenera.pl.

Witamy serdecznie Naszych czytelików! 🙂 

Wiem. Dawno Nas nie było na blogu ale nadrabiamy zaległości w mediach społecznościowych.
Dziś dostaliśmy e-mail od pani Aleksandy, która krótko  napisała o swoich nowym projekcie http://www.szukam-trenera.pl  Ciekawy i pomocy portal dla osób poszukujących trenera z wybranej dyscypliny sportowej.

C--Users-Dudzia-Desktop-szukamtrenera-logo-2

Założenie portalu to ogólnopolska baza trenerów i instruktorów wszystkich sportów, mająca na celu popularyzację aktywności sportowej wśród Polaków dzięki lepszemu dotarciu do kompetentnych sportowców.  „Znanylekarz dla sportowców”.

Obecnie portal jest w fazie budowania bazy danych i testowania funkcjonalności.

Misją portalu jest popularyzacja sportu poprzez ułatwienie dostępu do informacji o sportach i instruktorach oraz trenerach danych sportów oraz ułatwianie rozpoczęcia lub rozwoju aktywności sportowej Polaków poprzez sprawne znalezienie odpowiedniej, kompetentnej osoby.

Celem portalu jest bycie najbardziej uniwersalną, wiarygodną i rzetelną wyszukiwarką trenerów i instruktorów w Polsce (tylko zweryfikowani trenerzy i instruktorzy), uwzględniająca wszystkie sporty uprawiane w Polsce. Jednocześnie portal ma ułatwiać trenerom i instruktorom autopromocję, a użytkownikom korzystającym z ich usług dawać możliwość oceniania i komentowania oraz współtworzenia treści portalu.

Według danych CBOS prawie 70% Polaków deklaruje uprawianie sportu lub ćwiczenia fizyczne. Zgodnie z autorskimi mikrobadaniami, (których opracowanie dostępne jest tu:http://www.slideshare.net/dudzia89/analiza-badania-popularnoci-uprawiania-sportw-przez-polakw-internautw ) największą grupą uprawiającą sport jest grupa wiekowa 18-34, najczęściej aktywna zawodowo i z wyższym wykształceniem, 61% badanych (czyli osób deklarujących uprawianie sportu) korzysta z pomocy instruktora lub trenera, a 76% chce korzystać z takich usług (najwięcej w grupie 17-24 lub 35-44)przy czym miejsce zamieszkania prawie nie różnicuje badanych (poza obszarami wiejskimi).

Największą barierą w uprawianiu sportu, poza kwestiami finansowymi, jest trudność w znalezieniu instruktora lub trenera, a najczęściej pozyskujemy informacje od znajomych
i z internetu.
Żadne rozwiązanie internetowe do tej pory nie zaspokajało tak kompleksowo potrzeb osób aktywnych fizycznie jak nowo powstały portal.

~ Ania

Reklamy

One comment on “Nowy start up – szukam-trenera.pl.

  1. Ciekawa opcja. Jak to wypali, to będzie super. Sama bym chciała poszukać sobie trenera, takiego z prawdziwego zdarzenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Jestem Fit
%d blogerów lubi to: